Konto internetowe bez kuriera

Na rynku bankowym pojawiła się nowa usługa – konto internetowe bez kuriera. Oznacza to mniej więcej tyle, że konto będzie aktywowane bez konieczności oczekiwania na odwiedziny kuriera i podpisania umowy o prowadzenie rachunku bankowego w jego obecności. Dotychczas wizyta kuriera była konieczna, przez Internet natomiast można było jedynie złożyć wniosek o otwarcie rachunku. Wydawało się już, że nigdy nie uda się ominąć wymiany papierowych dokumentów pomiędzy bankiem i klientem. A jednak!

Jak w takim razie banki będą sprawdzać naszą tożsamość i weryfikować prawdziwość podanych we wniosku internetowym danych? Wypełniając  wniosek online możesz potwierdzić swoja wiarygodność dokonując przelewu z innego banku.  W takim przypadku bank, w którym zakładasz internetowe konto osobiste może żywić prawie stuprocentowe przekonanie, że Twoja tożsamość została skrupulatnie sprawdzona już wcześniej przez inny bank. Na przelewie znajdują się bowiem najważniejsze dane osobowe właściciela konta.

Dzięki takiemu sposobowi autoryzacji nowych klientów, czas aktywacji nowo założonego konta osobistego ulega skróceniu. Z konta można korzystać  już nawet w ciągu jednego dnia roboczego od momentu złożenia wniosku. Potrzebne do zalogowania: login i hasło, bank wysyła na podany we wniosku adres e-mail, oraz SMS-em na telefon komórkowy. Również na maila otrzymamy skan umowy o prowadzenie rachunku bankowego.

Konto internetowe bez konieczności spotkania z kurierem oferują na razie dwa banki. Pierwszym z nich i jednocześnie pomysłodawcą nowego rozwiązania jest oferujący słynne Konto Bez Kantów BOŚ Bank. To BOŚ Bank wprowadzając jakiś czas temu to konto, jako pierwszy zaproponował klientom premie pieniężne za wypłaty z bankomatów, dokonywanie przelewów, zleceń stałych i zakupy kartą. Drugim, niezwykle rzutkim bankiem jeśli chodzi o innowacyjność usług i produktów, jest Alior Bank. To właśnie Alior jako pierwszy wprowadził na rynek lokaty oparte na systemie codziennego naliczania odsetek dzienną kapitalizacja odsetek.

Konto internetowe bez kuriera w  BOŚ Bank to Konto bez Kantów oraz e-Konto.  Natomiast w Alior Bank klienci mogą założyć w 100% przez Internet rachunek o prostej nazwie Konto Osobiste. W obu przypadkach konieczne jest posiadanie konta w innym banku, w przeciwnym wypadku trzeba będzie jednak skorzystać z usług kuriera lub udać się osobiście do placówki banku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konta osobiste i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>